آرشیو وبلاگ

معرفی سرورهای تیغه ای اچ پی سری C7000

سرورهای تیغه ای شرکت HP می توانند زیرساخت های هوشمند و متراکم را برای دیتاسنترها به ارمغان بیاورند و نیازهای این دیتاسنترها به فضای رک را به حداقل برسانند. با استفاده از سرورهای تیغه ای اچ پی شما می توانید یک سرور مقرن به صرفه داشته باشید که با وجود حجم پایین دارای کارایی بسیار بالایی می باشد و می تواند برای راهکارهای مجازی سازی و محاسبات ابری و کلاسترینگ بهترین گزینه باشد.

با توجه به سخت بودن انتخاب سرور و گستره عظیم تولیدات در این صنعت ، می توان گفت سرورهای تیغه ای اچ پی پرولیانت برای هر نیازی مناسب می باشند. از سرور BL460c ، پرفروش ترین سرور تیغه ای جهان با دو سوکت پردازنده Intel Xeon گرفته تا سرور BL465c با دو سوکت پردازنده AMD و همچنین سرورهای تیغه ای BL680c و BL685c با چهار سوکت پردازنده همه و همه دارای قابلیت های فراوانی هستند و شرکت اچ پی همه این مدلها را بهینه سازی کرده است. سرورهای تیغه ای اچ پی با فراهم آوردن یک راهکار زیرساختی سرور و استوریج باعث صرفه جویی در هزینه ، انرژی و زمان شما می شود و همچنین اطمینان به عملکرد مورد انتظار از سخت افزار را در سطح سازمانی برای شما به ارمغان می آورد. علاوه بر مدل های این تیغه ها ، نسل این تیغه ها نیز مهم است که از نسل اول تا نسل نهم تولید شده و وجود دارند. آخرین مدلهای تولید شده سرورهای تیغه ای اچ پی می توانند دو پردازنده سری E5-2600 و همچنین ۲ ترابایت حافظه رم ECC را پشتیبانی کنند.

 کلیه سرورهای تیغه ای شرکت اچ پی برای راه اندازی نیاز به یک شاسی و محفظه ای دارند تا در داخل آن محفظه قرار گرفته و راه اندازی گردند که به این محفظه شاسی سیستم بلید یا همان HP BladeSystem  گفته می شود. یکی از معروفترین شاسی های بلید مدل C7000 می باشد. نکته مهم این است که کلیه سرورهای تیغه ای برای راه اندازی و مدیریت ارتباطات نیاز به نصب بر روی شاسی بلید را دارند و مدیریت کلیه سرورهای تیغه ای بصورت متمرکز انجام می گیرد.

سرورهای تیغه ای اچ پی به مانند دیگر سرورهای اچ پی دارای ملحقاتی مانند هارد و رم و ماژول ها و آداپتورهای ارتباطی می باشند و از لحاظ برق مصرفی نیز در دو نوع تکفاز و سه فاز ارائه شده است.

برخی از مدلهای شاسی و سرور تیغه ای:

HP BladeSystem C7000 Blade Enclosure
HP ProLiant BL460c
HP ProLiant BL660c
HP ProLiant BL465c
HP ProLiant BL490c
HP ProLiant BL680c

نظر خود را وارد نمایید.